Kablosuz Projeksiyonlar

Kablosuz projeksiyon denildiğinde akla birden fazla seçenek gelmektedir. Projeksiyonlar kablosuz görüntüyü nasıl aktarırlar. Bunun bir kaç tane yöntemi vardır. İlki Wi-Fi kablosuz bağlantılı projeksiyon cihazı.
 antalya-projeksiyon
Wifi kablosuz projeksiyon cihazı – Wifi projeksiyonlar

Kablosuz projeksiyon kullanabilmek için projeksiyon cihazınızın wifi yi desteklemesi gerekmektedir. Wifi adapter veya wifi dongle diye adlandırılan cihazlar ve bilgisayarınızda bir usb girişinin olması gereklidir. wifi dongle cihazını projeksiyona takıp bilgisayarınızdan modeme bağlanır gibi projeksiyona bağlanabilirsiniz. Bu sayede görüntü aktarımını wifi ile kablosuz olarak yapabilirsiniz. Yalnız bunun en büyük dezavantajı projeksiyona wifi den bağlı olduğunuz için internet bağlantınızın olmamasıdır. 2. bir dezavantajı ise wifi teknolojisi 720p, 1080p olan videoları aktaramaz. Daha çok excel, pdf, powerpoint sunumları gibi küçük boyutta ki dosyaların aktarımını sağlar. Avantajı ise kolay taşınabilir ve pratik olmasıdır.

Peki yüksek kaliteli videoları wifi ile projeksiyona aktarmanın başka yolu yok mu? Tabi ki var, bunu kablosuz HDMI aktarıcılar, wireless hdmi projeksiyonlar aracılığıyla yapılabiliyor. Peki nedir bu HDMI wireless projeksiyonlar kısaca bunlara da değinelim.
kablosuz-projeksiyon
Wifi HDMI Projeksiyon – Kablosuz HDMI Aktarıcılar

Yukarıda bahsettiğimiz wifi dongle ile yüksek kaliteli içerik aktaramaması gibi kayıplar yüzünden HDMI kablosuz aktarıcılar üretilmiştir. Piyasada pek çok farklı ürün bulabilirsiniz. Fiyat aralığı 100 TL den başlayıp 1000 – 6000 TL ve daha fazlası gibi değişmektedir. Fiyatların aralarında bu kadar fark olmasının tek sebebi aktarım hızıdır ve aktarım mesafesidir.

100 TL gibi bir rakama alacağınız görüntü aktarıcıların aktarım hızı yavaştır ve hem de çok kısa mesafede görüntü aktarabilirler. Wifi dongle aktarıcılardan tek farkı usb girişinden değilde HDMI girişinden beslenmesidir. Ama fiyat ve kalite arttıkça HDMI görüntü aktarımı ve mesafede giderek artmaktadır.

İşin özeti hem yüksek kalitede Full HD görüntü aktarabilen, 3D oynatabilen ve uzak mesafeden görüntü aktarımı yapabilen bir cihaz arıyorsanız bütçenizi kesinlikle artırmanız gerekmektedir. Kafanıza takılan bir soru olursa Antalya Projeksiyon sitemiz desteğe açıktır. Aşağıdan yorum yaparakta bize sorularınızı sorabilirsiniz.

Yorum Yap